| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 180mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 180mm |
| Power Consumption | 4.9W |
| Maximum Current | 240mA |
| Depth | 40mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 180 x 180 x 40mm |
| Air Flow | 88m³/h |
| Noise Level | 57dB |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.