| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 72mm |
| Power Consumption | 150W |
| Maximum Current | 660mA |
| Dimensions | 251 x 72mm |
| Noise Level | 70dB |
| Fan Speed | 2600rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.