| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 110mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 397 Dia.mm |
| Power Consumption | 90W |
| Maximum Current | 600mA |
| Depth | 110mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 300 x 110mm |
| Air Flow | 2072.8m³/h |
| Noise Level | 62dB |
| Fan Speed | 1500rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP44 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.