| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 11W |
| Maximum Current | 90mA |
| Depth | 78.5mm |
| Dimensions | 200 x 78.5mm |
| Air Flow | 500m³/h |
| Noise Level | 41dB |
| Fan Speed | 1300rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.