| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 26W |
| Maximum Current | 260mA |
| Depth | 78.5mm |
| Dimensions | 230 x 78.5mm |
| Air Flow | 1000m³/h |
| Noise Level | 53dB |
| Fan Speed | 1500rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.