| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 150mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 172mm |
| Power Consumption | 27W |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 172 x 150 x 38mm |
| Air Flow | 325m³/h |
| Noise Level | 57dB |
| Fan Speed | 2800rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.