| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 225mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 225mm |
| Power Consumption | 64W |
| Maximum Current | 580mA |
| Depth | 80mm |
| Dimensions | 225 x 225 x 80mm |
| Air Flow | 925m³/h |
| Noise Level | 59dB |
| Fan Speed | 2550rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.