| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 72W |
| Maximum Current | 530mA |
| Depth | 85mm |
| Dimensions | 320 x 85mm |
| Air Flow | 870m³/h |
| Noise Level | 58dB |
| Fan Speed | 1400rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.