| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 41mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 41mm |
| Power Consumption | 756mW |
| Maximum Current | 80mA |
| Depth | 12mm |
| Dimensions | 41 x 41 x 12mm |
| Air Flow | 7.5m³/h |
| Noise Level | 18dB |
| Fan Speed | 5000rpm |
| Bearing Type | Ball, Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.