| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 1.25W |
| Maximum Current | 180mA |
| Depth | 16mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 16mm |
| Air Flow | 36m³/h |
| Noise Level | 29dB |
| Fan Speed | 2100rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.