| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 41.5mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 49.44mm |
| Power Consumption | 14.9W |
| Maximum Current | 620mA |
| Depth | 33.6mm |
| Dimensions | 41.5 x 49.44 x 33.6mm |
| Noise Level | 65dB(A) |
| Direction of Curve | Forward |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.