| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 50mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 50mm |
| Power Consumption | 1.44W |
| Maximum Current | 12mA |
| Depth | 10mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 50 x 50 x 10mm |
| Air Flow | 18.7m³/h |
| Noise Level | 28dB |
| Fan Speed | 5200rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.