| Supply Voltage | 12 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 150mm |
| Power Consumption | 5W |
| Maximum Current | 1.9A |
| Depth | 51mm |
| Termination Type | Terminal |
| Dimensions | 172 x 51mm |
| Air Flow | 390.8m³/h |
| Noise Level | 52dB |
| Fan Speed | 3200rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.