| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 1.008W |
| Maximum Current | 70mA |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 40 x 40 x 10mm |
| Air Flow | 7.24cfm |
| Noise Level | 26.1dB(A) |
| Fan Speed | 6000rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.