| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 80.5mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80.5mm |
| Power Consumption | 3.84W |
| Maximum Current | 190mA |
| Depth | 32mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 80 x 80 x 32mm |
| Air Flow | 84.9m³/h |
| Noise Level | 42dB |
| Fan Speed | 3800rpm |
| Sensor Output Type | Open Collector |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.