| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 135mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 135mm |
| Power Consumption | 13.8W |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 135 x 135 x 38mm |
| Air Flow | 140cfm |
| Noise Level | 42dB(A) |
| Fan Speed | 2600rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.