| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 127mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 127mm |
| Power Consumption | 26W |
| Depth | 38.5mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 127 x 127 x 38mm |
| Air Flow | 217.5m³/h |
| Noise Level | 48dB |
| Fan Speed | 2950rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| IP Rating | IP55 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.