| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 250mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 250mm |
| Power Consumption | 26W |
| Maximum Current | 0.24A |
| Depth | 76mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 250 x 250 x 76mm |
| Air Flow | 781.5m³/h |
| Noise Level | 55dB |
| Fan Speed | 2200rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| IP Rating | IP55 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.