| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 16W |
| Maximum Current | 100mA |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 120 x 120 x 38mm |
| Air Flow | 2.11m³/min |
| Fan Speed | 2500rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.