| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 2.88W |
| Maximum Current | 100mA |
| Depth | 28mm |
| Dimensions | 40 X 40 X 28mm |
| Air Flow | 13.86cfm |
| Noise Level | 40dB(A) |
| Fan Speed | 8000rpm |
| Bearing Type | CeraDyna C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.