| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 27.648W |
| Maximum Current | 1.2A |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 21.7cfm |
| Noise Level | 32dB(A) |
| Fan Speed | 9800rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.