| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 172mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 150mm |
| Power Consumption | 15 ± 15%W |
| Maximum Current | 0.97 ± 15%A |
| Depth | 51mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 172 x 150 x 51mm |
| Air Flow | 235 ± 15%cfm |
| Noise Level | 52dB |
| Fan Speed | 3300rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.