| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 41.76W |
| Maximum Current | 1.45A |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 119 x 119 x 25mm |
| Air Flow | 241cfm |
| Noise Level | 62dB(A) |
| Fan Speed | 5200rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.