| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 6W |
| Maximum Current | 350mA |
| Depth | 32mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 80 x 80 x 32mm |
| Air Flow | 2m³/min |
| Fan Speed | 6000rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.