| Supply Voltage | 48 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 7.2W |
| Maximum Current | 150mA |
| Depth | 32mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 120 x 120 x 32mm |
| Air Flow | 181.8m³/h |
| Noise Level | 48dB |
| Fan Speed | 3300rpm |
| Sensor Output Type | Alarm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP55 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.