| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 1.4W |
| Maximum Current | 350mA |
| Depth | 25mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 39.1m³/h |
| Noise Level | 33dB |
| Fan Speed | 4500rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP55 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.