| Supply Voltage | 90 → 265 V ac |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 2.2 ± 30%W |
| Maximum Current | 0.33 ± 0.08A |
| Depth | 25mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 19.1 ± 10%cfm |
| Noise Level | 31dB |
| Fan Speed | 3000rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.