| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 52mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 52mm |
| Power Consumption | 2.52W |
| Maximum Current | 210mA |
| Depth | 15mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 52 x 52 x 15mm |
| Air Flow | 13.25cfm |
| Noise Level | 36dB(A) |
| Sensor Output Type | Pulse |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.