| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 38mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 38mm |
| Power Consumption | 18W |
| Maximum Current | 1.5A |
| Depth | 48mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 38 x 48 x 38mm |
| Air Flow | 27.2cfm |
| Noise Level | 64dB(A) |
| Fan Speed | 14520 (Outlet) RPM, 17600 (Inlet) RPM |
| Sensor Output Type | Pulse |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.