| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 2.6W |
| Maximum Current | 110mA |
| Depth | 20mm |
| Termination Type | Molex Connector |
| Dimensions | 40 x 40 x 20mm |
| Air Flow | 10.9cfm |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.