| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 3.8W |
| Maximum Current | 160mA |
| Depth | 20mm |
| Termination Type | Molex Connector |
| Dimensions | 60 x 60 x 20mm |
| Air Flow | 27.9cfm |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.