| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 56mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 37.2W |
| Maximum Current | 3.1A |
| Depth | 56mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 56mm |
| Air Flow | 137m³/h |
| Noise Level | 73dB |
| Fan Speed | 15800 rpm, 18300rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.