| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 38mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 38mm |
| Power Consumption | 4.8W |
| Maximum Current | 400mA |
| Depth | 28mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 38 x 38 x 28mm |
| Air Flow | 28.8m³/h |
| Noise Level | 50dB |
| Fan Speed | 13500rpm |
| Sensor Output Type | Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.