| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 32.4W |
| Maximum Current | 2.7A |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 38mm |
| Air Flow | 112.8m³/h |
| Noise Level | 68dB |
| Fan Speed | 21700rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.