| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 2.8in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 0.6in |
| Power Consumption | 3.12W |
| Maximum Current | 26mA |
| Depth | 2.8in |
| Dimensions | 2.8 x 2.8 x 0.6in |
| Air Flow | 29.58cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.