| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 0.8in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 3.5in |
| Power Consumption | 1.8W |
| Depth | 4.3in |
| Dimensions | 0.8 x 3.5 x 4.3in |
| Air Flow | 6.9cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.