| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 151mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 171.5mm |
| Power Consumption | 26W |
| Maximum Current | 110mA |
| Depth | 51mm |
| Termination Type | Terminal |
| Dimensions | 171 x 151 x 51mm |
| Air Flow | 344.9m³/h |
| Noise Level | 58dB |
| Fan Speed | 2800 rpm, 3200rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.