| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 20mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 20mm |
| Power Consumption | 530mW |
| Maximum Current | 122mA |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 20 x 20 x 10mm |
| Air Flow | 1.9cfm |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.