| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 50mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 50mm |
| Power Consumption | 780mW |
| Maximum Current | 179mA |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 50 x 50 x 10mm |
| Air Flow | 13.8cfm |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.