| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 70mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 70mm |
| Power Consumption | 1.56W |
| Maximum Current | 130mA |
| Depth | 20mm |
| Dimensions | 70 x 70 x 20mm |
| Air Flow | 49.3m³/h |
| Noise Level | 33dB |
| Fan Speed | 3200rpm |
| Bearing Type | Vapo |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.