| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 12W |
| Maximum Current | 1A |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 255m³/h |
| Noise Level | 54dB |
| Fan Speed | 4500rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.