| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 3.2W |
| Maximum Current | 269mA |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 53.5m³/h |
| Noise Level | 41dB |
| Fan Speed | 6100rpm |
| Bearing Type | Vapo |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.