| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 119mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 119mm |
| Power Consumption | 20W |
| Maximum Current | 210mA |
| Depth | 38.5mm |
| Termination Type | Terminal |
| Dimensions | 119 x 119 x 38mm |
| Air Flow | 147.8m³/h |
| Noise Level | 50dB |
| Fan Speed | 2750 rpm, 3050rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.