| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 57.77m³/h |
| Series | Minijammer 5.0" |
| Height | 127mm |
| Width | 127mm |
| Depth | 71.6mm |
| Dimensions | 127 x 127 x 71.6mm |
| Commutation Type | Brushless |
| Static Pressure | 12in/H2O |
| Outlet Diameter | 22.35mm |
| Mounting Hole Diameter | 4.27mm |
| Special Features | Speed Control |
| Inlet Diameter | 22.35mm |
| Termination Type | Header |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.