| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 225m³/h |
| Series | G1G108 |
| Height | 183mm |
| Width | 159mm |
| Depth | 115mm |
| Dimensions | 183 x 159 x 115mm |
| Fan Speed | 3000rpm |
| Noise Level | 65dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 66 x 97mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Commutation Type | Electronic |
| Mounting Hole Diameter | 8mm |
| Vertical Hole Spacing | 66mm |
| Sensor Output Type | Tachometer |
| Horizontal Hole Spacing | 97mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.