| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 255m³/h |
| Series | G2E120 |
| Height | 184mm |
| Width | 178mm |
| Depth | 115mm |
| Dimensions | 184 x 178 x 115mm |
| Fan Speed | 2350rpm |
| Noise Level | 61dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 68 x 100mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Mounting Hole Diameter | 7mm |
| Vertical Hole Spacing | 68mm |
| Horizontal Hole Spacing | 100mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.