| Supply Voltage | 12 V dc |
| Blower Type | Tangential |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 75m³/h |
| Series | QG 030 |
| Height | 47.5mm |
| Width | 201mm |
| Depth | 50mm |
| Dimensions | 47.5 x 201 x 50mm |
| Fan Speed | 4400rpm |
| Noise Level | 49dB |
| Bearing Type | Ball |
| Commutation Type | Electronic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.