| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Tangential |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 220m³/h |
| Series | QLK |
| Height | 79mm |
| Width | 492mm |
| Depth | 71mm |
| Dimensions | 71 x 510 x 79mm |
| Fan Speed | 2050rpm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.