| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 360m³/h |
| Series | R1G133 |
| Width | 133mm |
| Depth | 91mm |
| Dimensions | 133 (Dia.) x 91 Dmm |
| Fan Speed | 3900rpm |
| Noise Level | 63dB(A) |
| Bearing Type | Ball |
| Direction of Curve | Backward |
| Commutation Type | Electronic |
| Sensor Output Type | Tachometer |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.