| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Hot Gas |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 200m³/h |
| Series | R2K |
| Width | 152mm |
| Depth | 98.5mm |
| Fan Speed | 2000rpm |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Diameter | 4.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.